چرا خانه هوشمند آرمینا ؟

برای شروع یک تجارت موفق می بایست از شرکای تجاری قوی و مورد اعتماد کمک گرفت. امروزه در سطح بازار برندهای مختلف با کیفیت و آپشن های متنوعی عرضه می گردند که عمدتا شباهت های بسیار زیادی بهم دارند و در صورتی که بحث قیمت را وارد معادله کنیم عمدتا با شرایط پیچیده ای مواجه می شویم. در این نوشتار بدنبال آن هستیم که تفاوت های برند مورد استفاده شرکت خانه هوشمند آرمینا (اسمارت مایر) را با سایر برندهای موجود در بازار بنحوی گویا و بدون جانبداری و بصورتی علمی کنکاش کنیم تا کمکی شایان به علاقمندان به فعالیت در بازار خانه هوشمند در کشور عزیزمان بنماییم. در عبارات پیش رو بتفصیل به این موضوع می پردازیم.

 

۱- مزایای سیستم خانه هوشمند بیسیم نسبت به خانه هوشمند با سیم
– نصب سیستم بر روی بستر سنتی بدون نیاز به کابل کشی خاص
– سهولت در اضافه کردن آپشن پس از عملیات سیم کشی
– هزینه های بمراتب پایین تر
– نصب و راه اندازی سریع و ساده
– امکان برگشت به حالت سنتی در صورت درخواست کاربر
– حل مشکل Single point Of Failure ( در برندهای خانه هوشمند بی سیم درصورت رخداد هرگونه مشکل در یک قسمت از سیستم اتفاقی برای کل سیستم رخ نمی دهد بعنوان مثال در صورت اختلال در سیستم تغذیه برندهای مبتنی بر کابل کشی، کل سیستم عملا” بلا استفاده می ماند تا زمانی که شرکت راسا” به محل مراجعه کرده و این نقص را برطرف نماید، درحالیکه در سیستم های بی سیم در صورت اختلال در هر قسمتی فقط آن بخش از کار می افتد و مشکلی برای کل سیستم بوجود نمی آید و کاربر می تواند با استفاده از کلیدها و ریموت های عادی امور عادی زندگی خود را پیش ببرد.)
– امکان کاربری ساده تر برای خردسالان و افراد مسن

 

۲- پشتیبانی از سیستم ترکیبی wireless و Wiring
برند اسمارت مایر بعنوان یک برند ترکیبی شناخته می شود که می توان در آن هم از سیستم Wiring و هم سیستم Wireless استفاده نمود.

در صورتی که مشتری نیاز خود را بر اساس سیستم Wiring مطرح نماید می توان کابل کشی های مخصوص را انجام داده و کابل ها را در تابلوی برق واحد متمرکز نمود و کاربران با استفاده از پنل های لمسی و یا کلیدهای هوشمند به کنترل کل سیستم بپردازند.

 

۳- بررسی سیستم در سطوح مختلف از لحاظ امنیت 
– کنترل از طریق اینترنت:

در برند اسمارت مایر کنترل از طریق اینترنت از طریق Cloud بوده و کاربر نیازی به خرید IP ثابت ویا شارژ ماهیانه ندارد تمامی دستگاهها و کاربران با توجه به MAC Address و Unique Address شرکتی خود شناسایی میشوند که در لایه رمزنگار شده با پروتکل SSL ( که درگاههای پرداخت الکترونیک آنلاین از آن استفاده میکنند ) به تبادل اطلاعات می پردازند که بالاترین سطح امنیتی حال حاضر جهانیست .

– کنترل محلی Wi-Fi :

شاید شنیده باشید که اشخاصی با نرم افزارهایی که اغلب روی گوشی های اندروید Root قابل نصب هستند توانایی هک Wi-Fi شما را دارند . اما در واقع چه چیز در جریان است:

 • WPS Connection: اکثر نرم افزارها WPS کانکشن مودم را مورد حمله قرار میدهند. شما میتوانید با غیر فعال کردن این گزینه امنیت مودم خود را بالاتر ببرید .
 • WPA و یا WPA2: نوع کدینگ و رمزنگاری WPA به علت قدیمی بودن امنیت پایین تری نصبت به WPA2 دارد به همین علت بهتر است از WPA2 استفاده شود .
 • هک WPA2 : شاید شنیده باشید نرم افزاری این کدینگ را هم هک میکند اما نکته اینجاست که اکثر نرم افزار هایی که شما برای هک Wi-Fi دیگران استفاده میکنید ابتدا شما را هک میکنند و لیست تمامی پسوردهای ذخیره شده در گوشی شما به همراه MAC مودم و موقعیت جغرافیایی شما را به سایت خود ارسال میکنند پس رمز عبور Wi-Fi خود را در اختیار همه قرار ندهید شاید آنها این برنامه ها را که خود به نوعی ویروس هستند بطور ناخواسته داخل گوشی داشته باشند.
 • استفاده از MAC Filter : با فعال کردن لیست MAC های مجاز در مودم خود میتوانید از هک شدن مودم جلوگیری کنید و امنیت بسیار بالاتری را برای شبکه خود فراهم آورید.
 • پروتکل استاندارد با بسته اطلاعاتی کد شده: سیستم اسمارت مایر از پروتکل های استاندارد برای انتقال اطلاعات خود در شبکه استفاده میکند اما قسمت DATA در این بسته ها رمزنگاری خاص شرکت را دارد در نتیجه امنیت آن از سیستم های Open Source بالاتر است. (در سیستم های KNX و S-BUS با تحلیل بسته اطلاعاتی میتوان به مفهوم DATA پی برد.)   

 

۴- تحلیل سیستم از لحاظ نویز پذیری و تداخل فرکانسی

 • باند فرکانسی: سیستم اسمارت مایر روی باند فرکانسی ۲٫۴ گیگا هرتز تبادل اطلاعات میکند این باند فرکانسی رایج ترین باند فرکانسی باز در سیستم های خانگی می باشد. هر یک از دستگاه ها باتوجه به MAC داخلی خود یک فرکانس یکتا Unique در باند فرکانسی را برای خود رزرو میکنند و هیچ ۲ دستگاه با یک فرکانس کار نخواهند کرد.
 • مودلاسیون: سیستم های وایرلس تنوع زیادی در مودلاسیون داده ها دارند از رایج ترین آنها میتوان به FM و AM اشاره کرد که همان FSK و ASK در سیستم های الکترونیکی میباشد. از این دست مودلاسیون ها در سیستم های مخابراتی بسیار زیاد بوده و همین باعث میشود تا سیستم های مختلف حتی در یک فرکانس خاص بتوانند بدون ایجاد تداخل روی یکدیگر با هم کار کنند. محصولات اسمارت مایر از ترکیب چند مودلاسیون به صورت همزمان جهت بالا بردن امنیت استفاده میکند.
  پروتکل: پروتکل زبان ارتباطی بین دو دستگاه میباشد که درصورت یکی بودن زبان بسته اطلاعاتی برای تحلیل های بیشتر به لایه های بالاتر رفته و در غیر این صورت بسته پذیرفته نمیشود.

 

۵- ارتباط از طریق اینترنت و استفاده از AWS
جهت کنترل از طریق اینترنت نیازی به استفاده از IP Static نیست و از طریق تکنولوژی Cloud و سرورهای قدرتمند شرکت آمازون این امر محقق می گردد. اسمارت مایر جز معدود برندهاییست که از تکنولوژی های جدیدی که شرکت آمازون برای مشتریان خود در سرتاسر دنیا فراهم می کند استفاده بعمل می آورد.

سرورهای قدرتمند شرکت آمازون در سرتاسر دنیا دارای پایگاههای منحصر بفردی هستند که نرم افزار اسمارت مایر بصورت خودکار با نزدیک ترین سرور و بالاترین سرعت ممکن این دسترسی را بطور خودکار مهیا مینماید. این تکنولوژی امکانی را مهیا می نماید که درصورت از دسترس خارج شدن یک سرور سرورهای پشتیبان به روی خط بیایند و عملا امکان قطع ارتباط را به صفر برسانند.

 

۶- کنترل سیستم های مبتنی بر مادون قرمز- Infrared

از نقاط قوت سیستم اسمارت مایر در کنترل Ir می توان بموارد زیر اشاره نمود:

 • قدرت سیگنال Ir پخش شده: سیگنالهای Ir تا شعاع ۸ متر و حتی از بازخورد با سطح اجسام هم منتشر می شوند ولی در نمونه های مشابه چینی شاید حداکثر تا ۱ متر این میزان برسد.
 • عدم محدودیت در تعداد کدهای Ir ذخیره شده: هیچ گونه محدودیتی در تعداد کدهای Ir وجود ندارد ولی در برندهای اروپایی این تعداد به حداکثر ۲۲ کد می رسد.

 

۷- سیستم امنیتی
کاربر در صورت نیاز یک سیستم امنیتی را بطور کامل با استفاده از سنسورهای اسمارت مایر میتواند پیاده نماید. در صورت رخداد حادثه علاوه بر آلارم محلی کاربر از طریق SMS و یا بستر اینترنت نیز متوجه پیغام های خطر می شود.

 

۸-تعریف منطق هوشمند
یکی از مهم ترین قابلیت های خانه هوشمند بی سیم اسمارت مایر توانایی برنامه ریزی هوشمند توسط کاربر و بدون نیاز به هیچ گونه دانش برنامه نویسی می باشد. کاربر خود براحتی و بدون نیاز به نصاب شرکت می تواند به تعریف سناریو، برنامه زمانی بپردازد و یا به تعریف منطق هوشمند پرداخته و از قابلیت های یک سیستم هوشمند با استفاده از ادراک سنسورها بپردازد.

 

۹- یکپارچگی محصولات
اسمارت مایر دارای کامل ترین سبد محصولات در بازار می باشد و مانند بسیاری از برندها نیازی نیست برای ارائه Solution به جمع آوری و ترکیب برندها روی آورد. چون هم در نظر مشتری امری ناپسند بنظر می رسد و بقول معروف سیستم “وصله پینه ای” بنظر می رسد و هم از لحاظ فنی ترکیب این دستگاهها اکثرا” با اختلالات مختلفی مواجه می شود.

 

۱۰- کاربری ساده سیستم
سیستم بنحوی تعبیه شده که خردسالان و یا افراد سالمند بدون هیچ گونه مشکلی با سیستم کار نمایند و کاربر خود بدون نیاز به شرکت به تعریف سناریو، برنامه زمان بندی و… بپردازد.

 

۱۱- نصب و راه اندازی ساده و بدون نیاز به برنامه نویسی 
این سیستم برخلاف سایر برندهای موجود در بازار نیاز به هیچ گونه برنامه نویسی ندارد و تنها با ۲ ساعت آموزش و یا حتی مطالعه “دستورالعمل نصب و راه اندازی اسمارت مایر” می توان به نصب سیستم پرداخت. مدت زمان صرف شده برای نصب تجهیزات در یک واحد ۱۰۰ متری ۲ الی ۳ ساعت تخمین زده می شود.

 

۱۲- داشتن چندین solution جهت کنترل روشنایی

 • استفاده از کلیدهای لمسی (فیدبک دار هستند در مقایسه با برندهای متفرقه کلید لمسی که بدلیل نداشتن سیستم مرکزی و یکپارچه از این امکان مهم محروم هستند و در مقایسه با برندهای اروپایی که تولید کلید ندارند و نیازی به استفاده از کلیدهای متفرقه با کیفیت پایین نیست)
 • استفاده از ماژول های مبدل جهت هوشمندسازی کلیدهای سنتی
 • استفاده از رله های تابلویی ( هنگامی که نخواهیم از کلید استفاده کنیم و صرفا بخواهیم از روی تبلت و یا پنل لمسی کنترل انجام دهیم)

 

۱۳- داشتن solution های مختلف جهت کنترل سیستم سرمایشی و گرمایشی
دو راه حل کلی برای کنترل سیستم های سرمایشی و گرمایشی می توان نام برد:

 • جهت کنترل کولرهای آبی معمولی، سیستم های گرمایش از کف، پکیج ها، فن کویل، چیلر و مینی چیلر می توان با نصب ترموستات هوشمند لمسی به این امکان دست یافت.
 • جهت کنترل اسپلیت، VRF سقفی، ترموستات های ریموت دار می توان از کنترل کننده مادون قرمز با امکان کنترل از طریق اینترنت بهره برد.

 

۱۴- کنترل سیستم موزیک
در صورت استفاده از پنل های پخش موسیقی مختلف شرکت اسمارت مایر می توانید از قابلیت های متنوع پخش موزیک آن بدین صورت استفاده نمایید، بطوریکه هم از طریق Wi-Fi و از روی تبلت یا موبایل بصورت مستقیم و بدون استفاده از هیچ گونه نرم افزار خاصی و با استفاده از تکنولوژی E-Sharing می توان track مورد علاقه را به پنل فرستاد و هم از درگاه های USB که جهت اتصال Flash در نظر گرفته شده و یا اتصال Memory Card به پنل متصل شد.

همچنین پنل ها دارای آمپلی فایر داخلی می باشند و موسیقی انتخاب شده توسط کاربر را مستقیما” به خروجیهای بلندگو میفرستند.

 

۱۵- آیفون تصویری
اسمارت مایر بعنوان برندی که از آیفون های تصویری نصب شده در پروژه های آپارتمانی و ویلایی می تواند پشتیبانی نماید شناخته شده است. با نصب یک ماژول مبدل آیفون بر روی مسیر آیفون می توان ارتباط صوتی و تصویری با مراجعه کننده درب ساختمان برقرار کرد و در صورت لزوم درب را باز نمود.

 

۱۶-نرم افزار قوی و قدرتمند
اکثر سیستم های ساخت کشور چین دارای نرم افزارهایی با ساختار نه چندان منظم هستند که اکثرا” دارای Bug های مختلف بوده و بعلت Hang مکرر سیستم کار کردن با آنها تا حدود زیادی سخت می باشد. نرم افزار اسمارت مایر دارای ساختاری زیبا و هسته ای محکم می باشد که کارکردن با آن در عین لذت بخش بودن بسادگی امکان پذیر می باشد.
یکپارچگی نرم افزار خانه هوشمند اسمارت مایر اعم از کنترل دوربین ها تا قفل های دیجیتال درب و کلیدهای لمسی آرامش خاطری را به کاربر می دهد که برای کنترل خانه هوشمند خود صرفا با یک نرم افزار قابل نصب بر روی گوشی به امکانات متنوع دست پیدا می کند.


۱۷- مزایای کلیدهای تاچ اسمارت مایر به انواع کلیدهای تاچ موجود در بازار

 • کلیدهای تک پل و دوپل درون قوطی برق استاندارد ایران می توانند نصب گردند و نیازی به قوطی مخصوص هوشمند نیست.
 • کلیدهای اسمارت مایر دارای پنل شیشه ای گرمادیده (Tempered Glass) هست و مانند اکثر برندها از طلق استفاده نمی نماید(طلق خش می افتد و بخود الکتریسیته ساکن جذب می کند).
 • کلیدهای اسمارت مایر دارای فیدبک می باشند ولی کلیدهایی که برای ساختار خانه هوشمند طراحی نگردیده اند از این قابلیت محروم می باشند.
 • این کلیدها در مدل Active تولید می شوند و مانند برندهای متفرقه که بدلیل ارزان شدن در مدل Passive تولید می شوند از کیفیت خود نکاسته اند. مدل Passive تغذیه مورد نظر خود را از سری شدن با لامپ می گیرد و در صورتی که لامپ بسوزد اتصال جریان کوتاه رخ می دهد و کلید سریعا” میسوزد.
  در طراحی سخت افزاری کلیدها از power ایزوله استفاده می شود، در وهله اول نصاب و کاربر نهایی ایمن در برابر برق گرفتگی می باشند و کلیدها بدلیل استفاده از این منبع تغذیه قدرتمند از نوسانات ولتاژی رخ داده نیز مصون می ماند. این امکان در اکثر کلیدهای موجود در بازار وجود ندارد.
  در طراحی کلیدها جهت قطع و وصل جریان بجای استفاده از Triac از رله که یک قطعه مکانیکی با طول عمر بالا و ایمن هست استفاده می گردد.

 

۱۸- سفارشی سازی محصولات متناسب با بازار ایران
بسیاری از محصولات تولید شده در بازار هوشمندسازی جهان عملاً بدلایل مختلف از جمله سلیقه ای، فرهنگی و… مورد استقبال در بازار کشور قرار نمی گیرد. خانه هوشمند آرمینا ضمن ارزیابی نیازهای بازار و مطالعات گسترده، محصولاتی را وارد کشور می کند که عمدتا مورد پسند عموم قرار بگیرد.

 

۱۹- توانایی شرکت در زمینه گارانتی و خدمات پس از فروش
طبیعتاً در هنگام انتخاب یک برند نیازست که عوامل مختلفی در نظر گرفته شود که از جمله مهم ترین عوامل می توان به کیفیت اشاره نمود. کیفیت مطلوب بنحوی میبایست باشد که مشتریان و نمایندگان دچار پیچیدگیهای خدمات پس از فروش نشوند. اسمارت مایر بدلیل استفاده از قطعات مرغوب و با کیفیت به یک برند خوشنام جهانی تبدیل شده است.
تیم فنی خانه هوشمند آرمینا با بیش از ده سال سابقه در سیستم های هوشمند با انتخاب برند اسمارت مایر بدلیل کیفیت بالا و متناسب با نیازهای بازار ایران توانایی کامل در زمینه تعمیرات و خدمات پس از فروش این محصول را نیز دارند.

شرکت خانه هوشمند آرمینا یک شرکت بازرگانی صرف نیست و در زمینه سیستم های الکترونیکی تولیدات مختلفی را جهت ارائه در بازار اتوماسیون صنعتی دارد. از جمله تولیدات شرکت می توان به ساخت سیستم های کنترل و مانیتورینگ دما، رطوبت، سنسورهای گاز، فشار و… در سالن های صنعتی به همرا نرم افزارهای SCADA اشاره نمود. این توانایی ها در ایجاد ارتباط با واحد فنی اسمارت مایر جهت ارائه پیشنهادات و سفارشی سازی محصولات متناسب با بازار ایران نیز بکار گرفته می شود.
تمامی محصولات اسمارت مایر با برچسب گارانتی آرمینا که دارای شماره سریال دستگاه و هولوگرام می باشد عرضه می شود. محصولات دارای یک سال گارانتی تعویض و خدمات پس از فروش ۱۰ ساله می باشند.

 

۲۰- سیاست های حمایتی شرکت از نمایندگان فروش
شرکت خانه هوشمند آرمینا بعنوان نمایندگی رسمی و انحصاری اسمارت مایر در ایران به تنظیم روابط بازار پرداخته و با داشتن شبکه فروش منسجم و با ارائه هماهنگ خدمات با ایجاد یک نظم در بازار زمینه ساز هماهنگی بین عاملین و نمایندگان فروش گردیده است.
شرکت همچنین بعنوان یک هاب منطقه ای در خاورمیانه عمل مینماید و تامین کننده اجناس در کشورهای همسایه نیز می باشد.
شرکت فروش مستقیم در بازار نداشته و خود مانند بسیاری از شرکت های همکار به رقابت با نمایندگان خود نمی پردازد و صرفا” در نقش تامین کننده و ارائه دهنده خدمات ظاهر می شود.

خدمات رسانی به نمایندگان در اولویت های کاری شرکت بوده بطوریکه با ابزارهای حمایتی مختلف از جمله پشتیبانی های فنی و بازرگانی و مشاوره ای سعی در ساختن شبکه ای قوی و مستحکم از نمایندگان خود را دارد.

خانه هوشمند
Call Now Button