دستیار صوتی الکسا و کاربرد آن در خانه هوشمند اسمارت مایر

دستیار صوتی الکسا و کاربرد آن در خانه هوشمند اسمارت مایر

بسیاری از مردم می‌دانند الکسا کیست؛ ولی نمی‌دانند چه قابلیت‌هایی دارد. الکسا صدای هوش مصنوعی است که توسط دارندگان محصولات آمازون اکو،‌ دات و اکوپلاس قابل دسترسی است. قابل ذکر است که دستیار مجاری آمازون تنها یک صدای ضبط شده نیست. این برنامه‌ی هوش مصنوعی فوق‌العاده تعاملی، می‌تواند یک تجربه‌ی لایف استایل قابل تنظیم برایتان فراهم کند درحالی که با بسیاری از دستگاه‌های خانه‌ی هوشمند شما اتصال دارد. در این مقاله از فنولوژی، به این سوال پاسخ می‌دهیم که دستیار صوتی الکسا چیست؟ و هم‌چنین به ویژگی‌های جدید آن، سایر دستگاه‌های سازگار و آموزش ابتدایی ساخت برنامه‌ای روتین می‌پردازیم.
دستیار صوتی الکسا چیست؟/کیست؟
اغلب مردم تصورد می‌کنند همه‌ی آن‌چه باید در مورد الکسا بدانند، این‌ است که الکسا صدایی است که از بلندگوهای سازگار با آن شنیده می‌شود. در واقع الکسا برای آمازون مانند دستیار صوتی siri برای شرکت اپل است. الکسا صدایی است که می‌توانید از آن سوال بپرسید و جوابش را دریافت کنید؛ سوال‌هایی مانند: «امروز آب‌و‌هوا در شیکاگو چگونه است؟» الکسا با بسیاری از سرویس‌های آمازون سازگاری دارد و می‌تواند در محصولاتی مانند Amazon Echo، Echo Dot، Echo Spot، Echo Show و یا Amazon Fire TV از آن استفاده کرد.
اما واقعا دستیار صوتی الکسا چیست؟
وقتی شما سوالی از الکسا می‌پرسید، در اصل دارید با یک سرور مبتنی بر رایانش ابری ارتباط برقرار می‌کنید. آمازون سرویس صوتی الکسا (AVS) را برای شبیه‌سازی مکالمات واقعی طراحی کرده، اما شما دارید از دستورات ادراکی استفاده می‌کنید تا این دستگاه بتواند وظایف خاصی را برایتان انجام دهد. اگر می‌خواهید بلندگوی الکسا شروع به کار کند و صدای شما را بشنود، به راحتی بگویید «Alexa»؛ به این واژه، کلمه‌ی بیدارباش (wake word) می‌گویند. برای اغلب دستگاه‌های سازگار با الکسا از همین‌ کلمه استفاده می‌شود.
قابلیت‌های دستیار صوتی الکسا چیست؟
لیست دستورات صوتی که الکسا متوجه‌ می‌شود روزانه درحال گسترش است. آمازون به این دستورات، مهارت یا «skills» می‌گوید و شما حتی می‌توانید مهارت‌های شخصی‌سازی شده‌ی خودتان را از طریق Amazon Blueprints بسازید. طبق گزارشی از آمازون، شما حتی می‌توانید مهارت‌هایی که ساخته‌اید را در فروشگاه مهارت‌های آمازون به اشتراک بگزارید تا افراد دیگری که از دستگاه‌های الکسا استفاده می‌کنند نیز از آن‌ها بهره‌مند شوند. لیست کارهایی که الکسا می‌تواند انجام دهد قطعا بسیار بیشتر از موارد قابل ذکر در این مقاله است که البته در ادامه با قابلیت‌های مورد علاقه‌ی ما آشنا می‌شوید.
پیدا کردن دستورات پخت غذا و ارائه‌ی دستورالعمل قدم‌به‌قدم صوتی با مهارت AllRecipes
روایت‌گری کتاب‌های Kindle برای شما
اعلام زمان‌های پخش فیلم و برنامه‌های ورزشی
سفارش پیتزا و یافتن رستوران‌های نزدیک
پرداخت قبض‌های شما با نرم‌افزار Capital One
ارائه‌ی توصیه‌های بارداری
ردیابی بسته‌های آمازون شما
اطلاع رسانی از آخرین اخبار روز
خواندن ایمیل‌هایتان توسط الکسا
ثبت هشداهای مبنی بر مکان («الکسا، یادم بیار وقتی رسیدم خونه به مرغم سر بزنم»)
تعامل الکسا با افرادی که زنگ در خانه‌ی شما را می‌زنند
افزایش امنیت خانه‌تان با استفاده از ابزاهایی مانند Alexa Guard و Away Mode
قابلیت‌های شخصی‌سازی دستیار صوتی الکسا چیست؟
الکسا هم‌چنین قابلیت این را دارد که کارهای روزمره را برایش تنظیم کنید. با این قابلیت شما می‌توانید فقط با یک دستور از پیش تعیین شده مانند «الکسا، شب به خیر»،‌ چراغ‌ها راخاموش کنید،‌ در حال را قفل کنید، هشدار فردا صبح را تنظیم کنید و برای یک زمان مشخص قهوه‌ی خود را بگذارید. امروزه این روتین‌ها درحال پیشرفت هستند و شما می‌توانید از الکسا بخواهید چراغ‌ها را روشن کند، ده دقیقه صبر کند، و سپس قهوه‌ساز را روشن کند. اگر می‌خواهید خواب شریک‌تان را به هم نزنید می‌توانید از قابلیت whisper mode الکسا استفاده کنید؛ در این صورت الکسا با شما به آرامی سخن‌ می‌گوید و صحبت‌های آهسته‌ی شما را نیز متوجه می‌شود. آمازون همه روزه درحال اضافه کردن قابلیت‌ها و مهارت‌های جدید به الکسا است. با شروع سال ۲۰۲۰ آمازون در حال رونمایی از قابلیت‌های تشخیص ناراحتی است؛ در این صورت الکسا می‌تواند متوجه شود در چه موقعیت‌هایی از دست او ناراحت شده‌اید.
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button