هوشمند سازی مشاعات در ویلا هوشمند

هوشمند سازی مشاعات در ویلا هوشمند

هوشمند سازی مشاعات در یک ویلا هوشمند شاید بتوان گفت مهم ترین بخش این تیپ از پروژه ها می باشد زیرا که با مدیریت صحیح فضای مشاعات علاوه بر حفظ آرامش و امنیت بدون حضور در محل و از راه دور به نظارت پرداخت.  در ادامه به پیشنهاداتی با تجهیزات خانه هوشمند اسمارت مایر می پردازیم:

در هر ویلا هوشمند به تفکیک به مسائل زیر می توان پرداخت:

۱- آلاچیق هوشمند :

جهت پخش موسیقی در آلاچیق می توان از اسپیکرهای ضد آب با قابلیت دریافت فایل از طریق بلوتوث را پیشنهاد نمود.

۲- استخر هوشمند :

 

 

سیستم تصفیه آب استخر و در استخرهای ۴ فصل که دارای موتورخانه می باشند می توان از طریق نرم افزار هوشمند نصب بر روی گوشی های همراه به کنترل پمپ ها و فرمان به آنها از طریق اینترنت پرداخت. کافیست از مدار فرمان موتورخانه و پمپ های استخر تا تابلوی برق کابل فرمان کشید و در آنجا با قراردادن ماژول های رله ای که فیدبک دارند(می توان از وضعیت روشن و خاموش بودن رله ها اطمینان حاصل نمود) تمامی دستورات لازم را صادر نمود.

۳- نورپردازی محیط و نما :

جهت حفظ امنیت می توان از طریق اینترنت به روشن و خاموش کردن نور محیط و نما در شب پرداخت  یا برنامه های متفاوت زمانی را در نرم افزار هوشمند اسمارت مایر تعریف نمود تا شبیه سازی حضور در ویلا انجام پذیرد.

۴- سیستم آبیاری باغچه و محوطه:

با استفاده از نرم افزار می توان برنامه زمانی جهت آبیاری محوطه داد. کافیست در خروجی مسیر آب یک شیر برقی نصب کرد و سیم فرمان آن را تا تابلوی برق کشید و در تابلو هم به یکی از پورت های ماژول رله ای متصل نمود.

۵- سیستم کنترل نظارت تصویری:

دوربین های مختلف با قابلیت چرخش و دید در شب و با داشتن میکروفن جهت شنیدن صدای محیط راهکاری مناسب جهت کنترل نظارت تصویری می باشد. ویلا هوشمند را می توان از طریق نرم افزار گوشی همراه همواره مشاهده نمود. دوربین ها تصاویر را تا یک ماه بر روی حافظه داخلی خود ضبط می نمایند و قابلیت پلی بک می توان به آرشیو دست پیدا نمود.

۶- کنترل درب ورودی حیاط :

جهت باز کردن درب ورودی حیاط کافیست از طریق گوشی همراه فرمانی صادر نمایید تا درب باز شود و دیگر نیازی به ریموت نباشد. هم می توان ریموت را بر روی دستگاه فرستنده RF تعریف نمود و یا از مدار فرمان آن تا تابلوی برق و ماژول رله ای کابل کشی نمود.

1 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button