دستگاه خانه هوشمند

دستگاه خانه هوشمند

روزانه تلفن ها و پیغام های زیادی داریم که می پرسند دستگاه خانه هوشمند چیست؟ آیا یک دستگاه هست یا نیاز به استفاده از مجموعه ای از دستگاهها و محصولات جهت هوشمندسازی ساختمان و پروژه ما می باشد و قیمت آنها چقدر هست و یا چه مبلغی می توانیم یک خانه هوشمند داشته باشیم. جواب این سوال هم آسان است و هم سخت.

دستگاه خانه هوشمند

آسان از این جهت که اگر کمی با سیستم خانه هوشمند اسمارت مایر و محصولات مختلف آن آشنا بشویم میبینیم که خیلی ساده و سریع می شود با توجه به سلیقه، نیازها و میزان بودجه ای که در نظر گرفته ایم به هوشمندسازی پروژه بپردازیم. بطور کلی ما هر پروژه را ابتدا باید بررسی کنیم تا ببینیم چه راهکارهای مطلوبی می توان در نظر گرفت و میبایست قبل از هر کاری به سوالات زیر پاسخ داده شود:

۱- در ابتدا بررسی می شود که هدف از هوشمند سازی ساختمان چیست؟ آیا برای استفاده شخصی می خواهند و یا صرفا” می خواهند واحد را با امکانات پایه ای و یک زیر ساخت  هوشمند به مصرف کننده نهایی واگذار نمایند. تفاوت در میزان آپشنها می باشد و طبیعتا تیم طراحان سناریوهای جذاب تر و شخصی سازی بیشتری می توانند برای مصرف کننده نهایی انجام دهند.

۲- دومین نکته حایز اهمیت این است که پروژه یک ویلا هست یا آپارتمان. چرا که دغدغه کار در ویلا بیشتر بر سر هوشمندسازی مشاعات و امنیت آن پر رنگ تر می باشد. (جهت مطالعه بیشتر می توانید مبحث ویلا هوشمند را مشاهده فرمایین.)  در آپارتمان هوشمند بیشتر مسائلی چون کنترل سیستم روشنایی و سرمایش و گرمایش مورد بررسی قرار می گیرد.

۳- مبحث بعدی در رابطه با کابل کشی پروژه می باشد. خانه هوشمند اسمارت مایر نیازی به کابل کشی جداگانه و مخصوص ندارد و بر روی بستر سنتی می توان خانه هوشمند را پیاده سازی نمود ولی نیاز به رعایت یکسری تغییرات جزئی در سیم کشی می باشد. بعنوان مثال در صورت نیاز به استفاده از کلیدهای لمسی سه پل، چهار پل و یا ۸ پل میبایست قوطی برق مخصوص آن را نصب کرد و یا گذاشتن لوله انتظار برای کنترل پرده های برقی و یا شیر بازویی جهت قطع / وصل شیر اصلی آب و یا گاز جز نیازهای پروژه می باشد. در پروژه های ما نیازی به استفاده از برق کاران دوره دیده و متخصص ما نیست، بهتر هست از برق کار خودتان استفاده نمایید و بعد از قطعی کردن کار کافیست ایشان را با ما لینک کنید. تیم خدمات فنی شرکت در ابتدا نقشه راه را ترسیم کرده و ضمن ارتباط با برق کار نظارت کاملی بر روی روند کار داشته و به شما گزارشات کاملی را ارائه می دهد و تا زمانی که در پایان کار نوبت به نصب دستگاه خانه هوشمند رسید بی هیچ کم و کاستی این امر انجام بپذیرد.

۴- نهایی کردن نیازها و جمع بندی: ما در شرکت خانه هوشمند آرمینا همیشه مخالف این هستیم که یک پیش فاکتور سریع به کارفرما بدهیم و سعی می کنیم ضمن برگزاری جلسات و آشنایی کامل کارفرما با محصولات خود ایشان و تیمشان با توجه به نیازها، علایق و میزان بودجه مورد نظر به انتخاب آپشن های لازم بپردازند از این جهت در طی تجربه دیده ایم که رضایت و علاقمندی کارفرمایان تا میزان چشم گیری بالا رفته و این ارتباط برای همیشه حفظ می شود.

 

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button